ساخت نرم افزارهای سفارشی

ما ایده‌های شما را به حقایقی قابل لمس در دنیای واقعی تبدیل می‌کنیم برای تسهیل امور مربوط به کسب و کار خود داشتن نرم افزار اختصاصی که متناسب با نیازها و ساز و کار کسب و کارتان باشد ضروری است. با استفاده از نرم افزارهای سفارشی می‌توانید به راحتی آنچه بدان نیازمندید را در قالب نرم افزارهای متنوع داشته باشید….ساخت نرم افزار سفارشی به معنای طراحی و تولید نرم افزار برای یک شرکت، سازمان و یا کاربر خاص، مطابق با نیازها و انتظارات اوست. این نرم افزارها دقیقا بر حسب نیازمندی‌ها طراحی و ساخته می‌شوند و با نرم افزارهای قدیمی و آماده‌ای که در بازار وجود دارد متفاوت و کارامدتر هستند.

در چه مواقعی تولید نرم افزار سفارشی پیشنهاد میگردد؟

  • اگر نرم افزارهای موجود در بازار کمتر از۶۰ درصد با نیازهای شما مطابقت دارند، در آن صورت تولید نرم افزار سفارشی اجتناب ناپذیر می باشد.هریک از نرم افزارهای موجود با توجه به زمینه تخصصی نرم افزار دارای مزایا و معایبی هستند و همیشه با نرم افزار های موجود در بازار، بصورت کامل تمام نیاز های سازمان برطرف نمی شود. هر کسب و کار به فراخور کسب و کار و اهداف سازمانی اش ممکن است به نرم افزار سفارشی نیاز داشته باشد.
  • کسب و کارهایی وجود دارند که نیاز آنها منحصر بفرد و خاص می باشد و برای رفع آن نیاز، باید براساس نیازهای اختصاصی آن شرکت یا سازمان، نرم افزار اختصاصی طراحی شود.هریک از نرم افزارهای موجود با توجه به زمینه تخصصی نرم افزار دارای مزایا و معایبی هستند و همیشه با نرم افزار های موجود در بازار، بصورت کامل تمام نیاز های سازمان برطرف نمی شود. هر کسب و کار به فراخور کسب و کار و اهداف سازمانی اش ممکن است به نرم افزار سفارشی نیاز داشته باشد.
استارتاپ
استارتاپ

در چه مواقعی تولید نرم افزار سفارشی پیشنهاد میگردد؟

  • گاهی نیز یک سازمان دارای اهداف بلند مدت و یا فرایندهای محرمانه ایست که باعث میشود بر بستر اختصاصی خود نسبت به ثبت اطلاعات و یا انجام عملیات اقدام نماید و با اینکار مزیت رقابتی خاصی برای خود ایجاد نماید.
  • تولید نرم افزار سفارشی بسیار پیچیده، و هزینه بر است. برای تولید نرم افزار سفارشی باید برآوردهای لازم برای کارفرما انجام شود و کارفرما با توجه به این برآورد نسبت به تصمیم گیری در مورد تولید نرم افزار اقدام نماید.هریک از نرم افزارهای موجود با توجه به زمینه تخصصی نرم افزار دارای مزایا و معایبی هستند و همیشه با نرم افزار های موجود در بازار، بصورت کامل تمام نیاز های سازمان برطرف نمی شود. هر کسب و کار به فراخور کسب و کار و اهداف سازمانی اش ممکن است به نرم افزار سفارشی نیاز داشته باشد.

مراحل تولید نرم افزارهای سفارشی

دستیابی به نرم افزارهای کارا و با کیفیت مناسب و پاسخگوی همه نیازهای موجود، برخلاف ظاهر ساده آن، کاری پیچیده است. تولید نرم افزار فرآیندی است که در صورت عدم رعایت استانداردهای مهندسی نرم افزار ، نه تنها از مسیر اصلی خود که دستیابی به یک نرم افزار کارآمد جهت مدیریت امور در نظر گرفته شده می باشد، دور می شویم ، بلکه مشکلات مجموعه ، نسبت به حالت سنتی، گاهی تا چندین برابر افزایش می یابد. از طرفی نگهداری نرم افزار که همواره یکی از مهمترین خدماتی است که باید به مشتری ارائه شود، به سختی انجام شده و در پاره ای از مواقع غیر ممکن می شود.تحلیل و طراحی دقیق و مبتنی بر بررسی نیازهای مشتری اولین گام و مهمترین گام در فرآند تولید و توسعه نرم افزار می باشد. این تحلیل و طراحی باید بگونه ای انجام شود که نیازهایی که مشتری به علل مختلف از قبیل عدم آشنایی با سیستم های نرم افزاری با آنها برخورد نداشته است و تولید کننده نرم افزار به علت عدم آشنایی با فرآیند کاری مشتری شناختی نسبت به آن نداشته است، به راحتی ، در طی زمانی کوتاه و با هزینه کم قابل تعبیه در سیستم باشد.انتخاب بستر مناسب جهت تولید نرم افزار یکی دیگر از گامهای اساسی در تولید نرم افزار می باشد. انتخاب زبانهای برنامه نویسی مناسب و به روز، تکنیکهای پیشرفته ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات ، نوع پایگاه داده ای مورد استفاده در تولید و … همگی از عوامل تاثیر گذار در محصول تولید شده می باشند.نکته حائز اهمیت در این زمینه این است که تولید نرم افزار مناسب و هماهنگ با نیازهای کاربر، نیازمند حضور کارفرما در تمامی مراحل تحلیل، طراحی و بهره برداری از سیستم است.

1

شناخت و تحلیل نیازمندی ها

2

ارائه پیشنهاد اولیه

3

طراحی محصول

4

ساخت محصول

5

تست و تحویل سیستم

6

پشتیبانی و توسعه

هزینه ساخت

هزینه ساخت نرم افزار سفارشی متناسب با نیروی انسانی و تخصص های مورد نیاز، تکنولوژی های استفاده شده ، ابزارهای بکاررفته، تعداد کاربران، و … می باشد. با ثبت درخواست طراحی و تولید نرم افزار سفارشی ، برآورد زمان مورد نیاز انجام پروژه ، میزان نیروی انسانی مورد نیاز و سایر هزینه ها برآورد شده و پس از تایید سفارش دهنده .قرارداد تولید نرم افزار بین طرفین منعقد می گردد. قرارداد شامل موضوع و توضیحات پروژه ، زمان انجام و تحویل پروژه ،نحوه پرداخت هزینه ها ،مسئولیت ها و سایر موارد می باشد.

برخی از تکنولوژی های مورد استفاده

تحت موبایل

تکنولوژی IOS
تکنولوژی Android
xamarin
windows mobile

تحت وب

microsoft asp.net
Asp.net mvc
Html5 - css3
Less or sass
Javascript , Jquery , React , Angular
PHP, laravel
Wordpress

تحت ویندوز

microsoft .net
c#
@کپی رایت - آراپندار (تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به فناوری اطلاعات آراپندار می باشد) - Enfold WordPress Theme by Kriesi