دیجیتال مارکتینگ و سئو

کسب و کارها برای معرفی و توسعه خدمات یا محصولات خود به تبلیغات و بازایابی نیاز دارند. بازاریابی به دو صورت انجام میگیرد.


بازاریابی سنتی (آفلاین) : مانند پوستر ، بنر ، تراکت ، بازایاب حضوری و تلفنی و … که امروزه منسوخ شده است و بازخورد و نرخ بازگشت سرمایه بدی را دارد و توصیه نمی شود.

بازاریابی دیجیتال(آنلاین) : امروزه بازاریابی درفضای دیجیتال موثرترین راهکار برای رشد کسب و کارهاست و اهمیت و بازخورد این روش به مراتب از روش های سنتی بازاریابی بیشتر است. درواقع دیجیتال مارکتینگ بازاریابی با استفاده از اینترنت است و شامل روش های مختلف ازجمله بهینه سازی موتورهای جستجو و بازایابی شبکه های اجتماعی ، ایمیل مارکتینگ ، بازاریابی محتوا ، وبلاگ نویسی ، تعیین استراتژی و … می شود.

وجود کانال های متفاوت، استراتژی های متفاوت و تکنیک های گوناگون باعث شده که برای موفقیت در این حوزه به کارشناسان مراجعه شود لذا توصیه می شود قبل از شروع به فعالیت به یادگیری آن بپردازید چرا که اگر بخواهید با کار برروی کسب و کارتان و انجام صحیح و خطا به آن بپردازید نتیجه عکس خواهید گرفت و باعث آسیب های جبران ناپذیری خواهید شد

اهمیت و ضرورت دیجیتال مارکتینگ در دنیای بازاریابی امروز

شما چقدر از روز را به طور پراکنده در گوشی‌های موبایل و دسکتاپ و به صورت آنلاین سپری می‌کنید؟ در مقایسه، چقدر از روز را برای تماشای تلویزیون و مطالعه‌ی روزنامه‌ها و مجلات قرار می‌دهید؟ چقدر این تجربه را داشته‌اید که هنگام آغاز آگهی‌های تلویزیون، سراغ موبایل خود بروید و همان چند ثانیه را هم به گوشی هوشمند خود اختصاص دهید؟

اگر اعداد بالا تفاوت قابل توجهی با هم داشتند، شما تنها نیستید.

با این تفاسیر، اگر حضور کسب‌وکار شما برای معرفی خود به مخاطب، ارتباط فعال با او و کسب درآمد فقط محدود به رسانه‌های آفلاین باشد، به این معنی است که شما در بخش بزرگی از زمان و توجه مردم شریک نیستید. با وجود قیمت‌های سرسام‌آور تبلیغات آفلاین مثل تیزرهای تلویزیونی یا بیلبوردهای شهری که عملا در انحصار برندهایی با بودجه‌های کلان هستند، این قاعده برای کسب‌وکارهای کوچک به مراتب مهم‌تر است. در واقع، حضور آنلاین، شاید تنها شانس یک کسب‌وکار کوچک برای جلب توجه مردم و تنها راه برندهای بزرگ برای حضور در مرکز توجه مشتریان است.

 

مزایای حضور در دنیای دیجیتال

  • شناخت مخاطب و هدفمندی
  • آگاهی از محل جغرافیایی ، سن ، جنسیت و سایر ویژگی های مخاطبان
  • امکان تحلیل، آنالیز و بهینه‌سازی
  • مبتنی بر هدف (Performance Based) و نرخ بازگشت سرمایه مشخص
@کپی رایت - آراپندار (تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به فناوری اطلاعات آراپندار می باشد) - Enfold WordPress Theme by Kriesi